Stylizacja paznokci

 

Zadbane dłonie i starannie pomalowane paznokcie (z nieodpryśniętym lakierem!) nie tylko poprawiają nam humor, ale też sprawiają, że wyglądamy na bardziej eleganckie, zadbane i kobiece. Niezależnie od tego czy preferujesz krótkie paznokcie czy lubujesz się w długich pazurkach, postaram się dopasować stylizację do Twoich upodobań, potrzeb i możliwości.

Lubisz french, ale słyszałaś, że nie jest już modny? Nie patrz na innych! Paznokcie są przede wszystkim DLA CIEBIE. To Ty masz się nimi cieszyć i czuć w nich dobrze. Chociaż proponuję kolory modne sezonowo, to liczę się ze zdaniem klientki i nie namawiam na siłę ;). Rozumiem, że każda z nas jest inna - nie każda z nas lubi zwracać uwagę otoczenia, a niektóre, z uwagi na wykonywany zawód, nie mogą chodzić do pracy w ciemnych lub bogato zdobionych paznokciach. Myślę, że razem znajdziemy dla Ciebie idealną stylizację.

 

MANICURE HYBRYDOWY

Ten rodzaj pielęgnacji i zdobienia paznokci jest od kilku lat bardzo popularny. Mogę nawet zaryzykować stwierdzeniem, że manicure hybrydowy stał się bardziej popularny niż przedłużanie żelem i akrylem. Sama proponuję lakier hybrydowy, jeżeli klientka nie potrzebuje mieć dłuższych paznokci w ciągu 2 godzin, a może poczekać kilka tygodni. 

Po przygotowaniu płytki i nałożeniu lakieru hybrydowego Twoje paznokcie urosną w swoim tempie, czyli za ok 2-4 tygodnie staną się sporo dłuższe (ok. 3mm) i następna stylizacja będzie wykonana już na Twoich własnych, niczym nie przedłużonych paznokciach. Ponieważ warstwy bazy, lakieru i topu usztywniają płytkę, nawet kobiety ze skłonnością do łamania paznokci powinny je zapuścić. Wielokrotnie udało mi się "wyhodować" klientce jej naturalne, długie paznokcie.

 

 

Poniżej przedstawię odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. hybrydy:

"Czy hybryda zniszczy paznokcie?"

Podobnie jak każda z nas ma inna grubość włosów, także nasze paznokcie różnią się od siebie naturalną grubością. Mam klientki, które przychodzą na manicure hybrydowy regularnie, co 3-4 tygodnie i paznokcie nie są zniszczone, o czym świadczy m.in.  fakt, że lakier nadal trzyma się bez zarzutu. Zdarzają się też osoby o cienkiej płytce (sama jestem taką osobą), u których już po jednym nałożeniu hybrydy paznokcie wyglądają trochę gorzej. Proponuję wtedy, już podczas noszenia lakieru, stosować odżywkę w postaci serum, którą można wcierać w skórki wokół paznokcia, zapewniając w ten sposób odżywienie. Dużo też zależy od sposobu ściągnięcia lakieru - najgorsze jest odrywanie masy lub piłowanie bez wyczucia bardzo ostrym pilnikiem, który uszkodzi też naturalny paznokieć.

 

"Jak mogę zdjęć lakier hybrydowy?"

Lakier hybrydowy jest rozpuszczalny w acetonie. Aby usunąć manicure hybrydowy trzeba przyłożyć do paznokci waciki nasączone acetonem na okres ok. 10-15 minut. W zależności od marki lakierów może być konieczne uprzednie spiłowanie warstwy nabłyszczającej lub wydłużenie czasu okładów z acetonu. Lakier jest gotowy do usunięcia wtedy, gdy robi się miękki i odchodzi. Pozostałości ściągamy patyczkiem do odpychania skórek, a w skórki i paznokcie wcieramy oliwkę lub odżywczy olejek. Na ściągnięcie lakieru hybrydowego można także umówić się do mnie, jeżeli usługa została wykonana przeze mnie lub jeśli nałożenie nowego lakieru ma odbyć się u mnie.

 

"Miałam już wykonany taki manicure u innej kosmetyczki, ale na moich paznokciach lakier się nie trzymał. Czy jest sens próbować ponownie?"

Jeżeli nie byłaś zadowolona z tego rodzaju stylizacji prawdopodobnie była ona niewłaściwie wykonana lub masz bardzo osłabione, rozdwajające się końcówki (ale i na to jest sposób). W takich przypadkach zachęcam do wykonania usługi u mnie. W 99% przypadków okazuje się, że manicure hybrydowy wykonany przeze mnie trzyma się bez problemu 2-3 tygodnie.

Powodów nie trzymania się lakieru hybrydowego może być kilka:

-niewłaściwa technika wykonania zabiegu

-kiepskiej jakości lakiery

-stare żarówki UV/zbyt krótki czas utwardzania

-słabe, rozdwajające się paznokcie

 

 

Czas trwania zabiegu: od 30 minut przy jednym kolorze (gładkich paznokciach) do 1 godz. przy zdobieniach i łączeniach kilku kolorów. Umawiając się, daj znać czy preferujesz standardowe stylizacje czy chcesz poszaleć ze zdobieniem. Będę wtedy wiedziała, ile czasu dla Ciebie zarezerwować.

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI ŻELEM 

Wykonuję przedłużanie paznokci żelem na formie oraz na tipsie. Do wyboru są paznokcie mleczne, naturalne do malowania, na które mogę także nałożyć kolorową hybrydę lub tradycyjny lakier, jak i stylizacje french (z białą końcówką) lub kolorowe, bogato zdobione. Wszystko zależy od Twojego gustu i tego, jakie pole do działania mi pozostawisz. Paznokcie przedłużone żelem należy uzupełnić po ok. 3-4 tygodniach, jednak zależy to od tempa wzrostu naturalnego paznokcia, jego długości i stopnia przedłużenia. Paznokcie obgryzione również jestem w stanie delikatnie przedłużyć, ale ich uzupełnienie powinno nastąpić szybciej, czyli po ok. 2 tygodniach.

Czas wykonania usługi to ok 1,5 godz. Przy skomplikowanych zdobieniach może wydłużyć się do 2 godzin. W przypadku lekkiego przedłużenia na formie i np. końcówki french lub jednego koloru może wynieść tylko 60 minut.

 

 

Przedłużenie żelem na tipsie. Na fotografii: Marta Bejma. 

 

 

 

 

 

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI ŻELEM O TWARDOŚCI AKRYLU

Od niedawna na rynku dostępny jest produkt, który jest tzw "suchym" żelem, ale jego twardość i metoda aplikacji sprawia, że jest porównywany do akrylu. Koszt przedłużenia paznokci takim żelem wynosi 80 zł za nową stylizację, a 60 zł za odnowę.